ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9262245
*
nr 926 2245
Spegel
förgylld ram, 54x75
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 19:40:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 20:07:10
1
Vinnande bud
24/11 11:12:41
2
350 kr
24/11 11:12:41
1
400 kr (Budbetjänt)
24/11 11:12:51
2
450 kr
24/11 11:12:51
1
500 kr (Budbetjänt)
24/11 11:13:17
2
600 kr
24/11 11:13:17
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 926 2245
Spegel
förgylld ram, 54x75
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 20:07:10 | 1 | Vinnande bud |
24/11 11:12:41 | 2 | 350 kr |
24/11 11:12:41 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
24/11 11:12:51 | 2 | 450 kr |
24/11 11:12:51 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
24/11 11:13:17 | 2 | 600 kr |
24/11 11:13:17 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54